Çikolata Kutusu ve Hediyelik Kutu İmalatı | BRD Kutu,  Sevgiliye Çikolata Kutusu

Çintemani Çinili Lokum Kutusu

Ürün Özellikleri

  • Ölçü.Dimension : S (20*20*8 cm).
  • Kapak.Cover : El Boyaması Çini. Hand Painted Tile.
  • Renk.Color : Kırmızı Süet. Red Suede.
  • Koli.Box (adet.pieces). : S (10).
  • Ürün Kodu.Item Code : S (106504).

Çini Lokum Kutusu Koleksiyonu’nda, el boyaması geleneksel Türk Çiniçiliği’nin en güzel örnekleri BRD Kutu’nun imalatı el işçiliği kadife kutular ile birleşti ve çinili kutu ortaya çıktı. Çintemani, yaprak lale gibi çini desenlerinin buluştuğu çinili lokum kutuları ile fark yaratacaksınız.

 

Çinicilik Türk ve İslam tarihinde büyük bir öneme sahip bir sanat koludur. Kaolin malzemesinin (beyaz kireç) suda bekletilip preslenmesinden ortaya çıkan karolar boyanıp fırınlanır ve çini ortaya çıkar. İlk çini seramikleri Çin’den geldiği için çini ismi “Çin İşi” kelimelerinden gelmektedir. Türkler çinicilikte devrim yaratan bir üretim tekniği bulup ilk kez fırında uçan kırmızı rengi en parlak rengiyle çini üzerine uygulamayı başarmıştır.

 

Çintemani Lokum Kutusu’nda, çintemani desenli bir el boyaması çini karşımıza çıkıyor. Çintemani desenini üç adet gözü simgeler. Bu gözler, gönül, akıl ve dünya gözünü simgeler. Bu üç göz birbiriyle bir uyum içinde sıralanır ve hayata bakışı bize anlatır. Çinili lokum kutuları Türk motiflerini en güzel yansıtan eserlerdir. Lokum kutusu satışlarınızda size fark yarattıracak bu eserler, kutulayacağınız fitil lokum, fıstıklı narlı lokum, aspir yapraklı lokum, iran üzümlü lokum gibi spesiyal lokumları içerisine koyabileceğiniz özel lokum kutularıdır.

 

*S 16 gözlü özel plastik separatörü ve 5 katlı çikolata yastığı ile birlikte gelir. S comes with special injection tray with 16 compartments. 5-layer chocolate paper pad is included.

*Ürünlerimiz tek tek özel bir şekilde temizlenip, poşetlenir ve çift oluklu kolilerin içinde güvenli bir şekilde gönderilir. All our products are individually cleaned and sealed in a plastic bag and sent inside of a double wall corrugated box.

*Sipariş vermenizi kolaylaştıracak ürün kodları ürün açıklamasında belirtilmiştir. Sipariş ve teklif istemlerinizde tarafımıza bu kodlar ile ulaşmanızı rica ederiz. Item codes that will help to simplify the order process are mentioned in the product description part. We kindly ask you to contact us with those codes for your orders and quote requests.

Whatsapp